رونمایی از پوستر فیلم “هندی و هرمز” در جمع “کودکان سرزمین من”

پIMG_4082Heidi & Hormoz_for web

 

پوستر فیلم “هندی و هرمز” به کارگردانی عباس امینی در محل موسسه¬ی حمایتی “کودکان سرزمین من” با حضور تعدادی از فعالان حقوق کودک رونمایی شد.
“هندی و هرمز” دومین ساخته¬ی سینمایی عباس امینی است که به موضوع ازدواج زودهنگام کودکان می¬پردازد. عباس امینی می¬گوید: “سعی کردم فیلم را طوری بسازم که توسط همه کسانی که به نوعی درگیر مقوله ازدواج زودهنگام هستند بیشتر و بهتر دیده شود.”
انتخاب موسسه حمایتی “کودکان سرزمین من” برای رونمایی از  پوستر یک فیلم سینمایی نشان دهنده دغدغه های فیلم ساز برای پرداختن به مقوله آسیبهای اجتماعی و اهمیت کودکان از منظر کارگردان و تهیه کننده است. تجربه سینمایی قبلی امینی (ساخت فیلم والدراما) که علاوه بر کارگردانی این فیلم، تهیه¬کنندگی “هندی و هرمز” را به همراه پوریا حیدری اوره عهده دار هستند برای مخاطبان سینمای جدی و فعالان و علاقمندان به مسائل اجتماعی، نویدبخش آن است که بیش از آنکه اهداف تجاری مدنظر سازندگان باشد پرداخت دقیق و با لحاظ کردن جزئیات در بحث ازدواج زودهنگام کودکان با هدف آگاهی بخشی به خانواده ها و همه افراد درگیر با این موضوع برای فیلم ساز اهمیت داشته است. در همین راستا عباس امینی در سخنانی کوتاه در مراسم رونمایی از پوستر فیلم “هندی و هرمز” به تجربه قبلی خود در ساخت فیلم والدراما اشاره کرد و از راهیابی این فیلم به بخش مسابقه نسل نو شصت و هشتمین دوره جشنواره فیلم برلین که از بیست و ششم بهمن تا شش اسفند سال جاری برگزار می شود خبر داد.
لازم به ذکر است در این مراسم جمعی از فعالان مدنی و حقوق کودک از جمله قاسم حسنی، زهرا بناساز، کامبیز نوروزی، دکتر فاطمه قاسم زاده، اکبر اسماعیل پور، مجید بی خیله حضور داشتند.