آسیب شناسی کودکان سرزمین من و راهبردهای آن برای یک مدیر ایرانی(با تمرکز بر کودکان کار و بد و بی-سرپرست)

غروب سه شنبه، ۲۷ تیر ماه، در میانه امواج پیاپی اخبار هولناک اجتماعی و کشمکشهای سیاسی، موسسه “کودکان سرزمین من” با همکاری “خانه مدیران” میزبان جمعی از مدیران و صاحبان کسب و کار، هنرمندان و فعالان اجتماعی بود تا موضوع کودکان آسیب به عنوان یک دغدغه مهم اجتماعی، بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. بهانه این گردهمایی، اکران خصوصی فیلم “والدراما” به کارگردانی عباس امینی بود.
در ابتدای جلسه، محمدعلی محمدی، مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی، ضمن خوشامدگویی به مهمانان و ابراز خرسندی از برگزاری جلسه مشترک با موسسه “کودکان سرزمین من” خواستار توجه بیشتر همه مدیران و صاحبان کسب و کار به مقوله کودکان، به عنوان یک ضرورت در حوزه مسوولیتهای اجتماعی شد. زهرا بناساز، مدیر عامل موسسه “کودکان سرزمین من” دیگر سخنران این مراسم بود که با بیان تاریخچه ای از فعالیتهای انجام گرفته توسط فعالان حقوق کودکان در سمنهای گوناگون، گزارشی از عملکرد و وضعیت این موسسه ارائه داد. یاسر بغیری، وکیل و مشاور حقوقی داوطلب موسسه “کودکان سرزمین من” از لزوم توجه به حقوق کودکان و همچنین الزامات حقوقی و قانونی در حمایت از سمنهای فعال در حوزه کودکان، نکاتی را مطرح کرد. در ادامه رخشان بنی اعتماد، کارگردان فیلم “زیر پوست شهر” با تقدیر از عباس امینی به عنوان یک فیلمساز جوان در حوزه آسیبهای اجتماعی، فیلم والدراما را ساخته ای درخور تحسین دانست. بنی اعتماد با نقد دیدگاه هنر برای هنر، وظیفه هنرمندان در جوامعی که با انواع آسیبها و ناهنجاریها مواجه هستند را به تصویر کشیدن این مشکلات و مطالبه چاره جویی برای درمان ریشه این معضلات از ملت و حاکمیت دانست. مهتاب کرامتی، هنرمند سینما و تئاتر و عضو موسسه “کودکان سرزمین من” دیگر سخنران این مراسم بود که در جملاتی کوتاه خواستار توجه همه، به موضوع کودکان و جدی گرفتن مساله کودکان شد. آخرین سخنران گردهمایی، ایثار خدادادی، مشاور مدیریت و از داوطلبان موسسه “کودکان سرزمین من” بود که با نقد تمرکز بیش از اندازه حاکمان بر مقوله توسعه سخت، غفلت از توسعه نرم و نادیده گرفتن “انسان” و به طور اولی “کودکان” به عنوان مهمترین پیشران این مدل توسعه را برای آینده کشور، مهلک و زیانبار ارزیابی کرد. خدادادی همچنین خواستار توجه ویژه و در عین حال درست مدیران هر دو بخش دولتی و خصوصی به فعالیت در سمنها به عنوان بخش سوم شد. پس از تقدیر محمدعلی محمدی، مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی از زهرا بناساز، مدیر عامل موسسه “کودکان سرزمین من” گروهی از داوطلبان و همراهان این موسسه نیز مورد تقدیر قرار گرفتند.
در انتهای این جلسه، فیلم “والدراما” با حضور عباس امینی، کارگردان فیلم برای حاضران به نمایش درآمد.

photo_2017-07-23_13-02-57 photo_2017-07-23_13-03-19 photo_2017-07-23_13-03-15 photo_2017-07-23_13-03-10 photo_2017-07-23_13-03-22

photo_2017-07-23_13-03-26